Tūrisms

Ceļošana uz Islandi

Ceļošana
Tūrisms ir otra svarīgākā nodarbošanās Islandē. 1996. gadā tika sasniegta 200 000 ceļotāju skaita robeža, taču tas nebūt vēl nenozīmē, ka sala ir pārpildīta no tūristiem. Islandē var nokļūt ar lidmašīnu. Rīgā vēl nav tiešo reisu uz Reikjaviku, bet ir iespējami transfēri caur kādu no Eiropas galvaspilsētām. Tad atkarībā no kurienes jūs lidojat, lidojums ilgst apmēram 3,5 stundas. Daži Latvijas tūrisma biroji organizē privātos ceļojumus uz Islandi.

Nakšņošana
Nakšņošanas iespējas ir ļoti plašas, sākot no greznām viesnīcām, līdz pat viesistabām privātmājās. Vasaras laikā ir iespēja nakšņot teltīs, apmesties tūristu mītnēs vai arī lauku mājās, kur var izīrēt gan mājiņas, gan istabas. Nakstmītni ir ieteicams rezervēt jau iepriekš, jo līdz nākamajai vietai laukos var būt pat desmitiem kilometru. Ir atrodamas arī B&B vietas.

Pārvietošanās
Islandē ir ļoti augsti attīstīta autobusu satiksme un iekšējā aviosatiksme. Dzelzceļa nav, un lai šķērsotu dažus fjordus, var izmantot satiksmes kuģīšus. Uz Vestmanna salu var nokļūt vai nu ar kuģi, vai arī ar lidmašīnu. Sarakstus var dabūt uz vietas, vai arī pasūtīt iepriekš piem., Islandes valsts ceļojuma birojā.

Ir ļoti daudz automašīnu iznomāšanas punktu, un cenas svārstās atkarībā no līguma noteikumiem. Automašīnu var pasūtīt pirms ceļojuma, vai arī uz vietas.

Islandiešu tūrisma biroji organizē daudz ekskursiju pa Islandi. Tie var ilgt tikai dažas stundas, kā arī dažas dienas.

Daudzās vietās var ceļot ar kājām pieredzējušu gidu pavadībā. Islandiešu brīvdabas apvienības Utivist un Ferdafelag Island organizē ļoti interesantus maršrutus, taču tur gidi runā islandiski. Ir ļoti daudz pārgājienu maršrutu, karšu un brošūru par tiem.

Jebkurā Islandes vietā var jāt ar zirgiem. Interesenti var izvēlēties dažu stundu jāšanu, taču ir arī iespēja doties izbraucienā gidu pavadībā uz vairākām dienām.

Ar automašīnu

Uz Islandi ar automašīnu
Ar prāmi no Tallinas uz Somiju:
Apkārtceļš 1414 km

Autovadītāja apliecība: Latvijas

Satiksme: pa labo joslu

Laika starpība: 2 stundas

Vispārīgie ātrumu ierobežojumi:
90 km/h uz asfalta ceļiem
80 km/h grunts ceļiem
50 km/h apdzīvotās vietās

Ceļveži: “Around Iceland”; “The Art of Driving on Icelandic Roads”

Informācija: Islandes Ģenerālkonsulātā

Apdrošināšana: obligātā apdrošināšana, kas izdarīta Latvijā

Ievēro! Iespējams, ka dīzeļautomašīnām iebraucot Islandē ir jāmaksā nodoklis.

Pāri Atlantijas okeānam
No maija līdz septembrim uz Islandi ar personīgo automašīnu visvieglāk ir nokļūt ar kuģi Smyril-Line no Bergenes. Kuģis pienāk Austrumislandes Seidisfjerdiras ostā. Brauciens turp ilgst divas dienas, taču atpakaļceļā nākas nakšņot (3 naktis) Farēru salās. Papildinformācija ceļojuma birojā Saga-matkat Helsinkos, tel.: +358 9 6123355, fax: +358 9 6123377 . Otra iespēja, lai šķērsotu Atlantijas okeānu ir izmantojot Eimskipa kravas kuģus, kuros arī tūristiem ir paredzētas dažas kajītes. Piektdienās kuģis atiet no Gēteborgas un piestāj Fredriksštatē Norvēģijā. Reikjavikas ostā tas ienāk nākamās nedēļas trešdienā. Papildinformācija Eimskipa Gēteborgas birojs.

Papildinformācija sekojošās web-lapās:
http://www.smyril-line.fo/
http://www.eimskip.is/

Automašīnas izīrēšana
Ja labprātāk vēlies lidot, ir ļoti vienkārši izīrēt automašīnu uz vietas, vai arī caur Latvijas ceļojumu biroju. Esi gatavs dažādiem ceļiem Lai arī kā tu brauktu, ņem vērā vietējo ceļu īpatnības. Paturi prātā, ka pār visām upēm nav uzbūvēti tilti. Kad izvēlies ceļu, pārbaudi tā stāvokli un upes sķērsošanas iespējas. Uz apkārtceļiem tiltu gan ir pietiekami. Palūdz Ģenerālkonsulātā ceļvežus un kartes.

Papildinformācija par automašīnu īri:
https://www.arctic.is/